Klas Trading LTD. © 2023 All Rights Reserved.


Kripto PARA PİYASALARI

 

Dünyanın her geçen gün değer kazanan yeni para birimleri Bitcoin, Litecoin ve Ethereum yatırımlarınızı Klas FX'te daha düşük maliyetlerle yapabilirsiniz. Üstelik komisyonsuz, kaldıraç destekli ve çift yönlü işlem imkânıyla.

 

İLETİŞİM FORMU

 

KRİPTO PARA NEDİR?

Kripto Para temelde elektronik para veya dijital paradır. Fakat online bankacılıktaki gibi fiziksel bir karşılığı yoktur. Dijital ekranlar haricinde asla görülemeyecek ve dokunulamayacak bir para birimidir. Kripto paralar kişiden kişiye gönderim yapılabilen ve tamamen güvenli sanal cüzdanlarda saklanan, hiçbir ülkeye ve hiçbir otoriteye bağlı olmayan paralardır. Bankalar arası değil, kişiden kişiye direkt olarak aktarım yapılabilen global bir para gönderimi, ödeme ve yatırım sistemidir. Bitcoin ile başlayan kripto paralar şu an birçok farklı türüyle kendi piyasasını oluşturmuştur. Bunların başında Bitcoin, Litecoin ve Ethereum gelir. Hayatın içinde birçok alanda ödeme sistemi olarak kullanılmaya başlanan kripto paralar, geleceğin finans sistemi olarak görülüyor.

 

BITCOIN NEDİR?

Bitcoin sisteminin 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından kurulduğu kabul edilmektedir. Deneysel olarak başlatılan Bitcoin, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş ile ilişiği olmamasına rağmen, ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine veya aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen, kripto para piyasasının en çok rağbet gören üyesi. Küresel piyasalarda, Dolar ve Euro’ya alternatif olarak lanse edilen Bitcoin’in sembolü ฿, kısaltması ise BTC’dir.

 

Foreks piyasalarında 5/24 işlem yapılabilirken, Bitcoin 7/24 işleme hazırdır. Foreks piyasasında günlük 5,5 trilyon dolarlık işlem yapılırken, görece daha küçük ve yeni olan Bitcoin piyasasında günlük yaklaşık 200 milyon dolarlık işlem yapılmaktadır.

 

LITCOIN NEDİR?

Litecoin, eski bir Google çalışanı olan Charlie Lee tarafından Ekim 2011’de açık bir kaynak kodlu istemci aracılığıyla GitHub üzerinden piyasaya sürüldü. Bitcoin altyapısını kullanan Litecoin, Gümüş Bitcoin olarak adlandırılıyor. 2011 yılında piyasaya çıkan ve Bitcoin’den sonra son dönemin en hızlı artış gösteren kripto para birimi olan Litecoin’in değeri 2017’nin başında sadece 5 dolar seviyesindeyken, yıl sonunda toplam piyasa hacmi 17 milyar doları buldu. Fiyatı Bitcoin’e göre daha ucuzdur ve şu an piyasada 331 milyon dolar değerinde, 24 milyonun üzerinde Litecoin bulunuyor.

 

ETHEREUM NEDİR?

Yükselişi konusunda tutarlılığını sürdüren ve birçok firma ve kuruluş tarafından benimsenen ikinci kripto para birimidir. Bitcoin’ne alternatif olarak üretilen ve Bitcoin ağı ile aynı işlemleri yapan Etherium ağına benzeyen Ethereum ağı üzerinde çalışan Ether, sanal para olmak üzere tasarlanmamıştı. Ethereum, Etherium ağı üzerinde ödeme yapmak için tasarlanmıştı. Ama daha sonra proje popülerleşince Ether aynı Bitcoin gibi alınıp satılan bir sanal para haline geldi. Şu an popüler sanal para marketlerinin hepsinde Ethereum alınıp satılabiliyor. Ethereum’un Bitcoin’e göre farkı üretilecek sanal paranın sınırsız olması. Bitcoin ağı en fazla 21 milyon Bitcoin olacak şekilde sınırlandırılmış durumda. Ethereum’da ise her sene 18 milyon yeni Ethereum üretilebiliyor. Geçtiğimiz senenin rakamlarına göre 3.3 milyon üzerinde Ethereum alışverişi gerçekleşmiş durumda ve piyasada 79 milyon Ethereum bulunuyor.

 

 

BITCOIN KAĞIT PARA GİBİ KULLANILABİLİR Mİ?

Bitcoin sanal para biriminin kağıt paranın yerine geçip geçmeyeceği bir süredir tartışılıyor. Ciddiye alınması gereken bir para birimi olduğu çok açık; ancak kağıt paranın yerine geçeceğini düşünmek şu anda çok yakın bir zaman diliminde görünmüyor. Ama belki de onun tahtına da oynayabilir.

 

 

BITCOIN NASIL KULLANILIR?

Bitcoin için bir sanal cüzdan gerekiyor. Bu sanal cüzdanınızı cep telefonunuzda, bilgisayarınızda oluşturabileceğiniz gibi internet üzerinde bulunan web servislerinden de yararlanabilirsiniz. Kişi başına cüzdan sınırı bulunmuyor. Dilediğiniz kadar cüzdan oluşturabilirsiniz. Üstelik oluşturacağınız cüzdan için özel bilgilerinizi vermenize de gerek yok. Oluşturacağınız bu sanal cüzdan ile para alabilir, para gönderebilir hatta alışveriş bile yapabilirsiniz. Satın aldığınız Bitcoin'leri internet üzerinden harcayabilir, alışveriş yapabilirsiniz. Dünya üzerinde Bitcoin'i kullanan mağazalar, restoranlar ve çeşitli firmalar bulunuyor. Bu yerlere Bitcoin Travel ve Bitcoin Navigator üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

 

BITCOIN NE KADAR GÜVENİLİR?

Bitcoin belli başlı protokollere tabidir. Bu protokoller çerçevesince yaptığınız her işlem şifrelenir. Aynı zamanda Bitcoin yapı itibariyle sağlam bir işlem kayıt hafızasına sahiptir. Cüzdanınızın şifresini çaldırmanız ya da bilgisayarınızın hacklenmesi gibi kullanıcı hatası ya da dikkatsizliği sonucu oluşan durumlar dışında sistemin güvenlik sorunu bulunmamakta. Bu durum cüzdanınızı ya da kredi kartınızı kaybetmekten ya da çaldırmaktan farksızdır. Bitcoin kriptosu gereği aynı paranın iki kez harcanması mümkün değildir. Paranın size ait olduğunu ve daha öncesinde başka birisine gönderilmediği, işlem öncesinde sistem tarafından teyit edilir. Bu nedenle kontrolsüz bir şekilde, hileli yollarla Bitcoin yaratıp satmak mümkün değildir.

 

 

NASIL BITCOIN ALINIR?

Klas FX’te döviz, altın, emtia ve cfd ürünlerinde alım satım yapabildiğiniz gibi, portföyümüzde sunduğumuz kripto paralar olan Bitcoin, Litecoin ve Ethereum yatırımları da yapabilirsiniz. Üstelik daha düşük maliyetlerle, komisyonsuz, kaldıraç destekli ve çift yönlü işlem imkânıyla. Klas FX'te 150 Dolar ile hesap açabilir, 22 dolarla bile kripto para işlemleri yapabilirsiniz. Dünyanın her geçen gün değer kazanan yeni para birimleri Bitcoin, Litecoin ve Ethereum yatırımları yapmak için Klas FX Müşteri Temsilcileri'nden detaylı bilgi alabilirsiniz.forex

 

Klas FX finansal okur yazarlığa verdiği önem ile beraber, yatırımcısının getirisini düzenli sağlayabilmesi ve piyasalarda kalabilmesi amacıyla sürekli olarak eğitimler düzenlemekte ve müşterilerinin bilinçlenmesi ve ihtiyaç duyduğu bilgileri edinmesi için gerekli tüm enstrümanları kullanmaktadır. Ekonomik beklentileri, verileri, analizleri yorumlamak, piyasalarda getiri elde edebilmenin en önemli unsurudur. Bu konuda Klas FX ihtiyaç duyduğunuz tüm desteği size vermek üzere yanınızda. Haftalık olarak yatırım uzmanlarımızın ve stratejistimizin vereceği seminerleri, online eğitimlerimizi ve şehrinize yapacağımız seminer ziyaretlerimizi takip edebilirsiniz.
EĞİTİME BAŞVUR DEMO HESAP AÇ

 


 
X

- Klas FX, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi (isim, telefon, e-posta vb.) sizlerden talep etmektedir.

- Klas FX sunucularında toplanan bu bilgiler, dönemsel kampanya çalışmaları, müşteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanması ve istenmeyen e-postaların iletilmemesine yönelik müşteri "sınıflandırma” çalışmalarında; sadece Klas FX bünyesinde kullanılmaktadır.

- Klas FX, üyelik formlarından topladığı bilgileri, söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve de satmamaktadır.

- Klas FX, e-posta adresleri ve üyelik formlarında istediği kişisel bilgilerin haricinde site kullanımı sırasında izlediği, ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlamaktadır.

- Kişisel bilgiler içermeyen bu istatistiksel veriler, Klas FX müşterilerine daha özel ve etkin bir yatırımcı deneyimi yaşatmak amacıyla Klas FX’in iş ortakları ile paylaşılabilmektedir.

- Müşteri bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir. Müşterinin sisteme girdiği tüm bilgilere sadece Müşteri ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece Müşteri onayı ile değiştirebilmektedir.Yetkililer dışında başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

- Herhangi bir zamanda email gönderim listemizden çıkmak isterseniz, gönderdiğimiz emaillerin alt kısmında bulunan “E-bülten listemizden çıkmak için lütfen tıklayınız” linkine tıklayarak e-bülten üyeliğinden tek tıkla , kolayca çıkabilirsiniz.

- Klas FX güvenli müşteri alanında ‘’Secure Sockets Layer’’ (SSL) teknolojisi kullanılmaktadır. 1024 bit SSL sertifikamız sayesinde kişisel bilgileriniz şifrelendiğinden 3.şahısların ellerine geçmesi tamamı ile engellenmiştir.

X

PANEL GİRİŞ

X

PANEL GİRİŞ